serwis@kredytdlaciebie.info.pl
Menu

Jaki musimy mieć wiek, aby zaciągnąć chwilówkę?

Jeżeli planujemy zaciągnąć pożyczkę pozabankową, to z pewnością interesuje nas każdy jej szczegół, tak abyśmy mieli pewność, że sprawdziliśmy wszystkie detale i nic nas nie zaskoczy, zwłaszcza przy jej spłacaniu. Jednak jeszcze przed przystąpieniem do wypełniania wniosku, powinniśmy wszystko sprawdzić, tak aby mieć pewność, że w ogóle mamy szansę na uzyskanie pożyczki w tym miejscu.

Jaki wiek musi posiadać pożyczkobiorca?

Mogłoby się wydawać, że do zaciągnięcia pożyczki potrzebna jest tylko pełnoletność i dowód osobisty, którym będziemy mogli poprzeć naszą weryfikację. Czasami tak jest, jednak niektóre firmy pożyczkowe mają swoje wewnętrzne wytyczne, które jasno określają, że osoba, która chce u nich zaciągnąć pożyczkę musi się mieścić w przedziale wiekowym 21 a 70 lat. Jeśli znajdujemy się w tym wieku, to możemy być pewni, że nasz wniosek będzie przyjęty do rozpatrzenia. Jeśli nie, to z pewnością powinniśmy poszukać firmy, która nie będzie miała takich widełek.

Każdy musi się jakoś zabezpieczyć

Jeżeli zastanawiamy się, skąd takie ograniczenia, to musimy wiedzieć, że te firmy próbują się zabezpieczyć przed ewentualnymi problemami z odzyskaniem pieniędzy. Osoby poniżej 21 lat mogą jeszcze nie pracować, albo nie zdawać sobie sprawy z problemów związanych z zadłużeniem. Znowu takie powyżej 70 lat mogą mieć już problemy z pamięcią, a co się z tym wiąże, z oddawaniem rat.

Koniecznie zobaczmy jak to wszystko wygląda i czy mieścimy się w wyznaczonym wieku, który został ustalony przez firmę, od której chcieliśmy zaciągnąć pożyczkę.